Podczas naszego pierwszego spotkania przeprowadzam wywiad i badanie fizykalne, aby ustalić częstość, rodzaj, lokalizację bólu głowy oraz czynniki wywołujące Twoją subiektywną dolegliwość. To wystarczy, byś był gotowy do zabiegu. Nie ma potrzeby przeprowadzania specjalistycznych badań diagnostycznych.
Potrzebna jest natomiast Twoja pisemna zgoda na zabieg. Jest to dla Ciebie zabezpieczeniem i dowodem, że zabieg odbył się z zgodnie z Twoją wiedzą na temat miejsc podania preparatu oraz użytej ilości.
Będę również wdzięczny za Twoją umiejętność słuchania i gotowość do współpracy we wszystkim, co chcę Ci przekazać :-)
Zabieg Botoksem jest nieinwazyjny, prosty w wykonaniu i bezpieczny. Polega on na wstrzykiwaniu bardzo niewielkiej dawki Botoksu w różne punkty na głowie, szyi i karku. W sumie około 32 wstrzyknięć. Stosuję do tego jednorazową strzykawkę z bardzo cienką igłą. Nakłucia mogą wywołać jedynie uczucie dyskomfortu, które minimalizuję poprzez zastosowanie kremu znieczulającego (EMLA) na 40 minut przed zabiegiem. Nie obawiaj się bólu. Zabieg jest właściwie bezbolesny!
Po 20 minutach jest już po wszystkim. Ślady po wkłuciach są tak niewidoczne, że po zabiegu możesz wrócić do codziennej aktywności.
Po zabiegu zalecam:
• w ciągu 0,5-1 godz. ćwiczyć mięśnie mimiczne w miejscach wkłucia
• unikać masażu w miejscach wstrzyknięć
• w ciągu 4 godz. po zabiegu nie pochylać głowy do dołu (np przy zawiązywaniu butów czy też podczas snu)
• w ciagu 4 godz. od wykonania zabiegu nie spożywać alkoholu.